Paczki Polska Anglia

Paczki z Polski do Anglii objęte są wieloma obostrzeniami, o których sporo osób nie wie, narażając się tym samym na przykre konsekwencje. W tym artykule zamieszczamy najważniejsze informacje, które powinniście poznać.

Tanie przesyłki Polska – Anglia

Mimo tego, że Warszawę od Londynu dzieli aż 1451 kilometrów, paczka z Polski do Anglii nie musi kosztować kroci. Wiele osób decyduje się na samodzielne przeczesywanie stron firm kurierskich, nie zdając sobie sprawy z tego, że istnieją usługi – jak choćby nasza strona – które w kilka sekund wyświetli szczegółowe informacje o cenie paczki, jaką zapłacimy u jednego z wiodących przewoźników na rynku. 

Oznacza to, że osoba zamawiająca paczkę z Polski do UK może nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale i pieniędzy. Usługa jest realizowana przez główne sieci kurierskie, które mają przygotowane całe zaplecze logistyczne, a na dodatek istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia paczki. Niektóre firmy, z jakimi współpracujemy, mają nawet podstawowe ubezpieczenie zawarte w cenie transportu.

Kurier Polska – Anglia: ile potrwa doręczenie zleconej przesyłki?

Warto rozpocząć od tego, że paczka z Polski do Anglii może być nadana usługą ekspresową. Kosztuje ona oczywiście więcej od tradycyjnej przesyłki, jednak deklarowany czas doręczenia, który zamyka się w 24 godzinach, robi wrażenie. Jeśli macie do nadania bardzo ważne zamówienie, na pewno warto skorzystać z tej możliwości.

Standardowe zamówienie, które opiera się przede wszystkim na kwestii wyceny, powinno zostać doręczone do odbiorcy na Wyspach Brytyjskich już w 3-5 dni po odebraniu zamówienia przez kuriera w Polsce. Jeśli w naszym kraju lub w UK akurat przypada jakieś święto z ustawowym dniem wolnym od pracy, czas doręczenia może ulec wydłużeniu.

Paczki Polska – Anglia – czego nie należy wysyłać kurierem?

Bez względu na wybór usługi, z jakiej chcemy skorzystać, zawsze musimy potwierdzić akceptację regulaminu przewoźnika. Dlaczego jest to tak ważne? Z wielu względów, jednak jedną z kluczowych kwestii jest wykaz towarów zabronionych w transporcie kurierskim. Znajdują się na nim produkty, które dla wielu osób mogą okazać się być zaskoczeniem.

O ile nikogo raczej nie zdziwi zakaz wysyłania materiałów pirotechnicznych, o tyle nadawanie dokumentów czy pieniędzy może zaskoczyć wiele osób. Jeśli chcemy przekazać bliskim gotówkę, lepiej postawić na przelew elektroniczny. Wiele kontrowersji budzi też transport roślin i lekarstw. W przypadku tych drugich trzeba upewnić się, że dany wyrób medyczny został dopuszczony do obiegu w kraju odbiorcy. Informacji na ten temat można zasięgnąć w przychodni zdrowia lub w aptece.

Poza regulaminem przewoźnika, zawartości przesyłek regulują też umowy dwustronne między wybranymi państwami. Jako że Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej, lista towarów dopuszczonych do wysyłek kurierem może ulec zmianie po zakończeniu okresu przejściowego. W tej chwili obowiązują takie same reguły jak wtedy, gdy UK należała do Wspólnoty Europejskiej.

Paczki Polska – Anglia: gabaryty

Należy pamiętać o tym, że w razie podania nieprawdziwych informacji o wymiarach przesyłki oraz o jej wadze, osoba nadająca zostanie obciążona kwotą dopłaty. W zależności od przewoźnika może to być spory wydatek do uiszczenia. Właśnie z tego względu warto dokładnie zważyć paczkę, a także możliwie najdokładniej ją zmierzyć. 

W naszym serwisie najważniejsze są informacje o wadze wyrażonej w kilogramach, a także długości, szerokości i wysokości wyrażonej w centymetrach. Maksymalne jak i minimalne gabaryty dopuszczone do transportu zależą od poszczególnych przewoźników. Po wpisaniu na naszej stronie wszystkich niezbędnych informacji, system wyświetli informacje o cenach, jakie dla danego zamówienia oferują wybrane sieci kurierskie. 

Status paczki Polska – Anglia: jak sprawdzić?

Istnieje wiele metod zweryfikowania statusu paczki, a kluczem do każdej z nich jest numer listu przewozowego. Można szukać tych informacji na stronie przewoźnika, a także na naszej stronie. Wystarczy skopiować dane z tracking list i po chwili zobaczymy kluczowe dane o zamówieniu.

Można też dzwonić na infolinię wybranej firmy kurierskiej, jednak ze względu na ograniczone zasoby ludzkie, najszybciej jest sprawdzić położenie paczki z Polski do Anglii przez internet. W zależności od polityki firmy kurierskiej można kontaktować się też osobiście z kurierem, do którego numer telefonu jest wysyłany w wiadomości SMS lub na naszą skrzynkę e-mail.