Paczki do Anglii

Przesyłki z Polski do Anglii cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony naszych rodaków. Sporą rolę odgrywa tu oczywiście ponad milionowa mniejszość Polaków, która zdecydowała się związać swoje życie z Wielką Brytanią.

Tanie paczki do Anglii

Przyjęło się twierdzić, że kurier do Anglii kosztuje sporo pieniędzy. Na szczęście nie zawsze jest to prawdą. Dobre firmy kurierskie oferują na swoich stronach porównywarkę cenową, która pozwoli na szybką wycenę przesyłki i nadanie paczki do UK w możliwie najniższej kwocie.

Ile czasu trwa doręczenie przesyłki do Anglii?

Wiele zależy od tego, w jakim dniu klient zdecyduje się na zlecenie wysyłki. Nie rekomenduje się nadawania paczek pod koniec tygodnia, na przykład w piątek, bo przez weekend większość magazynów obsługujących spedycję jest zamknięta lub nie działa z wykorzystaniem pełnych mocy przerobowych. Oznacza to, że czas nadania paczki do UK może przedłużyć się o kolejne dwa dni.

W optymalnym scenariuszu, gdy przesyłka jest nadawana na przykład w poniedziałek, powinna ona dotrzeć do odbiorcy w ciągu 3-5 dni. Klienci, których nie interesują tanie paczki do Anglii, a takie, które dotrą na miejsce szybko, mogą skorzystać z usługi doręczenia ekspresowego – w 24 godziny. Jest to jednak usługa, która kosztuje więcej.

Czego nie można przesłać paczką do Anglii?

Nie wszystkie towary można nadać kurierem do UK. Lista zakazów jest dość długa. Każda firma kurierska, która obsługuje paczki do UK, ma swój własny regulamin towarów, których transport w przesyłce kurierskiej jest niedozwolony. Na liście są m.in. zwierzęta, lekarstwa, środki pirotechniczne, a także obligacje i gotówka.

Szczególnie skomplikowana sytuacja dotyczy leków. O ile wysyłka ogólnodostępnych suplementów, które są także dozwolone w Wielkiej Brytanii, nie powinna budzić wątpliwości, o tyle lekarstwa dostępne na receptę muszą spełnić wiele restrykcyjnych obostrzeń, które dla firm kurierskich często są trudne do spełnienia.

Może zdarzyć się też sytuacja, kiedy jakieś lekarstwo jest legalne i dostępne w aptekach w Polsce, ale na Wyspach Brytyjskich jest ono zakazane i nie można go kupić. Taki lek nie może wędrować w paczce do UK. Lista lekarstw i ich rynków sprzedażowych jest jawna, dlatego w razie wątpliwości rekomenduje się zapytać lekarza prowadzącego lub farmaceutę o to, czy dany specyfik może być przesłany w paczce kurierskiej do Anglii.

Nie zaleca się lekceważenia zakazów lub ich obchodzenia, ponieważ w razie kontroli paczki, ta może zostać zatrzymana, a osoba nadająca przesyłkę – która w formularzu nadania zaakceptowała regulamin wybranej firmy kurierskiej – może zostać pociągnięta do odpowiedzialności. 

Ile może ważyć paczka do Anglii?

Waga zależy od tego, jaką siecią kurierską zdecydujemy się nadać przesyłkę. Z pomocą naszego serwisu można szybko sprawdzić, czy dana firma dostarczy przesyłkę o konkretnych gabarytach. Przyjmuje się, że rekomendowana waga nie powinna przekraczać 30 kilogramów, jednak tutaj wiele zależy od doręczyciela.

Wskazane jest, aby paczki były dobrze zapakowane i zabezpieczone. Odgrywa to szczególnie dużą rolę w przypadku paczek o kształcie nietypowym, na przykład opon. Idealny scenariusz to taki, kiedy karton ma standardowe wymiary i jest dobrze zabezpieczony taśmą klejącą, a także dobrze oznakowany i w widocznym miejscu ma naklejony list przewozowy.

Gdzie mogę śledzić status swojej paczki do Anglii?

Każdy wygenerowany list przewozowy ma swój własny, indywidualny kod, tak zwany tracking number. Po wpisaniu go na naszej stronie zyskujecie szybki dostęp do najważniejszych danych o statusie przesyłki. Nie trzeba dzwonić na infolinię wybranego kuriera i czekać w kolejce, by następnie podawać długi ciąg cyfr. 

Wystarczy dostęp do internetu i po chwili, w zaledwie kilka minut możemy ustalić obecny status paczki. Niektóre firmy kurierskie dają możliwość telefonicznego skontaktowania się z kurierem i ustalenia godziny doręczenia, jednak nie zawsze jest to regułą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *