Narzędzia do tworzenia wizualizacji

Każdy pomysł i projekt trzeba w pewnym momencie przedstawić klientowi. Najlepiej w sposób najbardziej obrazowy. Proponując strategię działań w mediach społecznościowych najlepiej pokazać przykładowe posty w takiej formie, w jakiej będą wyświetlały się w newsfeedzie. Wszystkie propozycje graficzne, logotypy, strony internetowe i inne projekty także najbardziej obrazowo zaprezentują się w praktycznym wydaniu. Takie rozwiązanie pozwala też uniknąć nieporozumień dotyczących wdrożenia projektu i pozwala uświadomić klientowi, jak dokładnie wyglądać będzie finalny efekt. Jednak jeśli to dopiero projekty, nie możemy wdrożyć ich od razu w życie, bo to pociąga za sobą koszty zanim tak naprawdę pomysł zostanie zaakceptowany. Jak zatem pogodzić eliminację wydatków z chęcią ukazania projektu w praktyce? 

Z pomocą przychodzą mockupy, czyli makiety, która pozwala na spojrzenie na grafikę w odpowiednim kontekście. Dzięki niemu klient ma szansę zobaczyć obraz w sytuacji zbliżonej do rzeczywistości. Brzmi wspaniale, prawda? Profesjonalne mockupy powstają za pośrednictwem profesjonalnych programów graficznych, takich jak Photoshop. Istnieje jednak wiele platform, które pozwalają osobom mniej zaawansowanym w dziedzinie grafiki także wykonać makiety. Poniżej znajdziesz listę wybranych rozwiązań, które warto wypróbować jeśli chodzi o prezentację pomysłów wizualnych. 

Smartmockups

Strona smartmockups

Serwis oferujący ponad 800 gotowych do użycia mockupów dostępnych prosto z przeglądarki internetowej. Oferuje zarówno makiety do projektów cyfrowych (smartfony, komputery, wyświetlacze), jak i wizualizacje materiałów drukowanych oraz odzieży. Wśród wymienionych kategorii znajdziesz jeszcze po kilka podkategorii, dzięki czemu wyszukiwanie pożądanego projektu pójdzie jak z płatka. Procedura jest prosta. Najpierw wybierz odpowiedni mockup, następnie dodaj swój projekt graficzny i wyeksportuj gotowy plik w wysokiej rozdzielczości. Wypróbuj w ramach siedmiodniowego okresu próbnego. 

https://smartmockups.com

MockupWorld

To bank makiet. Całkowicie za darmo możesz skorzystać z mockupów z następujących kategorii: Apple Watch, iPhone, iPad, MacBook, iMac, opakowania, dokumenty i książki, jedzenie i picie, odzież, bilbordy, animowane makiety. Pobierz wybrany plik w formacie PSD, dodaj do niego swój projekt w programie graficznym i gotowe. Serwis odsyła do aplikacji Paceit wszystkich, którzy nie posiadają Photoshopa i szukają innego sposobu na umieszczenie swojego projektu w wizualizacji. Platforma oferuje także darmowy ebook, z którego dowiesz się, jak tworzyć mockupy. 

https://www.mockupworld.co

Bank zdjęć plus Canva

To rozwiązanie daje również wiele możliwości ze względu na ogromną ilość zdjęć na wielu platformach, które mogą przydać się do tego celu. Możesz na nich odnaleźć fotografie o idealnym kontekście, które jeszcze lepiej zobrazują Twój pomysł. Kiedy już pobierzesz odpowiednie zdjęcie wystarczy, że wkleisz na nie swój projekt. Możesz tego dokonać m.in. w Canvie. Jest to darmowe, intuicyjne narzędzie graficzne. W zależności od Twoich potrzeb wykorzystaj dedykowane wizualizacjom platformy, takie jak opisany powyżej Smartmockup, lub na własną rękę poszukaj adekwatnego zdjęcia w bankach zdjęć, np. na Librestock, Unsplash lub Pixaby. Oczywiście płatne serwisy oferują dużo większy wybór plików. Brzmi, jak wyzwanie, ale kiedy wypróbujesz Canvy dowiesz się jak łatwe jest projektowanie materiałów graficznych, dzięki tej platformie. 

https://librestock.com

https://www.canva.com

Adparlor

To platforma oferująca wiele usług specjalnie dla marketerów. Jedną z nich są darmowe makiety reklam tworzone pod platformy Facebook, Instagram, Twitter oraz Pinterest. Możesz wybrać spośród każdego dostępnego formatu reklamowego na wybranym serwisie. Przykładowo na Facebooku będzie to zwykły post, video post, post ze zdjęciem, podgląd linku, oferta, event, polubienie strony, instalacja aplikacji mobilnej i desktopowej. Kluczową rolę odgrywa w tym narzędziu personalizacja. Dodaj nazwę swojego profilu, zdjęcie profilowe, link do swojej strony internetowej, a nawet ustaw liczbę odpowiednich reakcji (w zależności od prezentowanego contentu) i wpisz przykładowy komentarz. Dzięki temu klient otrzyma bardzo poglądowy obraz realizacji Twojego pomysłu w praktyce. Program wygeneruje makiety dla wersji newsfeed, prawej kolumny oraz wersji mobilnej. Możesz pobrać je wszystkie za jednym kliknięciem, lub wybrać tylko taki, który potrzebujesz. Zobrazowanie wyglądu postów bez konieczności ich publikacji na kontach testowych nigdy nie było tak proste. 

http://admocks.adparlor.com

panel adparlor

Szykując się do kolejnej prezentacji dla klienta nie zapomnij o mockupach. Pobudzą one wyobraźnię Twojego odbiorcy i pomogą zyskać jego przychylność. Jednak, aby odnieść sukces, projekt musi obronić się sam. Dlatego śledź bieżące trendy, obserwuj konkurencję i wciąż się rozwijaj. Nowoczesna i estetyczna makieta może pomóc w codziennej pracy, ale ostatecznie to tylko „opakowanie” Twojego pomysłu. Wypróbuj przedstawione narzędzia i sposoby na szybkie przygotowanie wizualizacji. Powodzenia w kolejnych realizacjach!