6 banków darmowych grafik, które musisz znać

Prowadzenie działań online wymaga od marek osiągania jak najwyższego poziomu i kolejnych stopni doskonałości. W dobie bardzo dynamicznego rozwoju Internetu, aby komunikacja był estetyczna, nie wystarczy zrobić zdjęcia zawierającego lokowanie produktu. Coraz częściej marki decydują się na korzystanie z tzw. bezpłatnych banków zdjęć. Zasada ich funkcjonowania jest prosta – banki udostępniają zdjęcia w określonej ilości bezpłatnie. Za dodatkowe pobrania zwykle należy się rozliczyć. W przypadku darmowych banków zdjęć, pobranie zwykle jest możliwe bez wymogu zakładania konta w serwisie i dodatkowego logowania. Każde ze zdjęć udostępnione na zasadach wybranej licencji obejmującą ochronę praw autorskich fotografów. W zależności od wybranej opcji, zdjęcie może zostać opublikowane tylko w Internecie, w Internecie i prasie, lub prasie. Na rynku istnieje również wiele płatnych banków zdjęć, udostępniających je w kilku różnych rozmiarach. Co jednak należy zrobić, jeśli nie dysponujemy funduszami na wykupienie płatnych fotografii? Który z banków jest najlepszy? Zapraszamy do skorzystania z naszych inspiracji.

#1 allthefreestock.com

Narzędzie to funkcjonuje jako wyszukiwarka darmowych zdjęć. Po znalezieniu odpowiedniego ujęcia wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy i zapisać zdjęcie na dysku. Plusem tej wyszukiwarki jest to, że można wyszukać nie tylko dobrej jakości zdjęcia, ale również wszelkiego typu darmowe ikony przydatne podczas tworzenia infografik i innych informacyjnych publikacji. Niekwestionowanym atutem wyszukiwarki jest też fakt, że wszystkie wyszukiwane w niej zdjęcia są bardzo wysokiej jakości, której nie zepsuje np. skalowanie na stronie www.

#2  Video.Librestock

Librestock to wyszukiwarka materiałów wideo, często poszukiwanych przez adeptów marketingu internetowego. Utwory dostępne są, w zależności od tematyki, w wersjach płatnych oraz darmowych. Wyszukiwarka oferuje możliwość pobrania nagrań w zależności od przeznaczenia, w różnych wersjach jakościowych. Cechuje ją wysoka różnorodność tematyczna nagrań. Wersje bezpłatne można pobierać bez konieczności zakładania konta na platformie. W przypadku wersji płatnych, strona przekierowuje użytkownika na stronę dystrybutora treści, gdzie należy się zalogować w celu pobrania utworu.

#3 Pixabay

Pixabay to bank darmowych zdjęć, który umożliwia pobranie zdjęć z różnych kategorii tematycznych, dostępnych w jednym rozmiarze. Obrazy pobrane z tego źródła będzie trzeba dostosować pod względem rozmiaru do miejsca publikacji. Zdjęcia cechuje niezwykle wysoka jakość. Zdjęcia posiadają licencję darmowego wykorzystania do użytku komercyjnego, z powodzeniem może je wykorzystać do tworzenia reklam czy komunikacji marki w Internecie. Aby pobrać obraz, wystarczy kliknąć w przycisk znajdujący się po prawej stronie zdjęcia, a następnie je zapisać. Nie jest wymagana rejestracja ani logowanie na stronie w tym celu.  

#4 Pexels

Pexels.com to bank darmowych, wysokiej jakości zdjęć stockowych. Cechuje go przede wszystkim brak typowego charakterystycznego „stockowego” wyglądu obrazów. Tworzone są w naturalnej konwencji, dzięki czemu w komunikacji marketingowej będą wyglądały wiarygodnie. Zdjęcia przeznaczone są zarówno do komercyjnego, jak i prywatnego użytku. Podobnie jak w Pixabay, do pobrania możliwy jest tylko jeden rozmiar grafiki.

#5 Unsplash

Unsplash podobnie jak Pexels, to bank darmowych zdjęć, bazujący na naturalnych ujęciach. Większość ze zdjęć nie jest przesadnie wyretuszowana, dzięki czemu wykorzystana w reklamie nie będzie wywoływała niewłaściwych skojarzeń. Estetyczne kadrowanie, prawdziwe ujęcia. Pobranie zdjęcia zajmuje tylko chwilę. Licencja zawiera również wykorzystanie komercyjne fotografii. Aby pobrać zdjęcia, nie ma konieczności zakładania konta ani logowania się na stronie. Możliwość pobrania pojawia się po kliknięciu na wybrane zdjęcie.

#6 Noun Project

Idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących darmowych ikon do pobrania będzie narzędzie Noun Project. Aplikacja zawiera w sobie tysiące różnorodnych ikon, które można modyfikować pod względem koloru. Ikony te świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju infografikach i materiałach edukacyjnych. Aby pobrać ikonę należy zalogować się na stronie. W tym celu konieczne jest założenie konta w serwisie.