5 narzędzi do tworzenia video
Video jest najbardziej angażującą formą przekazywania treści. Dzięki ruchomemu obrazowi i efektom dźwiękowym możemy przekazać dużą ilość informacji, ale również ładunek emocjonalny (tak ważny w budowaniu relacji między marką i klientem). Ponadto ten format nie wymaga od odbiorcy praktycznie żadnego wysiłku, co jest bardzo istotne patrząc na nagromadzenie informacji, z którym musi się zmierzyć każdego dnia.
Nie dziwią zatem liczby, które potwierdzają jak bardzo użytkownicy mediów społecznościowych uwielbiają konsumpcję video. Na Facebooku dostępna jest cała gama formatów. Nawet zdjęcie profilowe i w tle można zmienić na dynamiczny obraz. Globalnie, video w tym serwisie wyświetlane jest ponad 8 000 000 000 razy dziennie. Instagram stories używa już ponad 300 000 000 użytkowników dziennie. A treści te często przybierają formę video, podobnie jak zwykłe posty na Instagramie. W dzisiejszym, zdigitalizowanym świecie popularność video będzie wciąż rosła. Im szybciej włączysz je do swojej strategii content marketingowej, tym lepiej dla Twojej marki.
Przygotowanie filmiku, czy też animacji wcale nie musi być trudne, czy też czasochłonne! Na rynku istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci w codziennej pracy ułatwiając tworzenie treści video idealnych dla Twojej komunikacji. Wybraliśmy najlepsze według nas programy. Poznaj je:
Lumen5
To platforma wspomagana sztuczną inteligencją. Dzięki temu zamieni Twój artykuł w animację. System sam wybierze najważniejsze cytaty do przekazania w animacji i dobierze do nich fotografie. Oczywiście możesz edytować zaproponowaną wersję. Na końcu spersonalizuj przekaz dodając swój branding oraz wezwanie do działania. Serwis oferuje trzy plany użytkowania, w tym jeden darmowy. Koniecznie wypróbuj! Pomoże zaoszczędzić dużo czasu i znacznie urozmaici promocję Twoich wpisów blogowych.
Biteable
Darmowe narzędzie, za pomocą którego stworzysz spersonalizowaną animację. Możesz skorzystać z dziesiątek szablonów podzielonych na rozmaite kategorie, takie jak video wyjaśniające, prezentacje, infografiki, portfolio itd. Użyj własnych zdjęć lub skorzystaj z plików Biteable. Dopełnij przekaz odpowiednią muzyką i udostępnij swoje dzieło na kanałach social media. Wersja płatna oferuje m.in. jakość HD video, większą ilość dostępnych materiałów w bibliotece oraz brak znaku wodnego Biteable. Twórcy platformy podkreślają, że jest to najłatwiejsze w użyciu tego typu narzędzie. Przekonaj się sam.
Wochit
Kombajn do kreacji video zaprojektowany z myślą o dziennikarzach i menedżerach social media. Pozwala opowiedzieć historię w sposób bardziej angażujący i obrazowy. Wybierz pliki dostępne w bibliotece serwisu, lub dodaj własne kreacje. Dodaj tekst i dostosowując jego umiejscowienie, timing i styl. Wybierz adekwatną muzykę z ponad kilkuset utworów na prawach legalnej licencji. Pod koniec procesu pobierz plik lub bezpośrednio z poziomu Wochit udostępnij, aby jak najszybciej podzielić się swoim dziełem z odbiorcami.
Quik
Łatwo i szybko z poziomu smartfonu przygotujesz ciekawą animację. Możesz wybrać trzy formaty: pionowy, poziomy i kwadrat. Video w pionie idealnie nadaje się do wykorzystania na Snapchacie lub stories na Instagramie i Facebooku. Dobierz muzykę, czas trwania i efekty, które urozmaicą Twój przekaz. Aplikacja jest darmowa, ale na końcu animacji pojawia się jej logo. Niemniej jednak świetnie nadaje się do wykorzystania w komunikacji mniejszych firm.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stupeflix.replay&hl=pl
Adobe Spark
Dostępny jako strona internetowa oraz aplikacja mobilna (Adobe Spark Video), bez żadnych kosztów. Wybierz najbardziej adekwatny z ośmiu szablonów i rozpocznij projektowanie. Dodaj filmy, zdjęcia i tekst. Jeśli potrzebujesz, zamień elementy kolejnością. Wybierz format poziomy lub kwadrat. Ten drugi dobrze sprawdzi się jako post na Instagramie. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość nagrania narracji. Dzięki temu klip nabierze jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Dodaj ścieżkę dźwiękową, lub załaduj własną muzykę (pod warunkiem, że posiadasz do niej prawa autorskie). Adobe Spark oferuje również aplikację do tworzenia grafik oraz prostych stron internetowych.
Nie trzeba być ekspertem, grafikiem, ani animatorem. Wystarczy odrobina chęci i kilka minut, aby zapoznać się z proponowanymi narzędziami. Prawdopodobnie masz wiele do przekazania swoim odbiorcom. O wiele łatwiej i skuteczniej możesz to zrobić za pomocą video. Pamiętaj, aby Twoje projekty były spójne kolorystycznie, estetyczne i czytelne. Zwróć uwagę na wykorzystanie zdjęć i filmów pozyskanych jedynie w sposób legalny. Powyższe platformy oferują biblioteki plików, całkowicie bez obaw możesz z nich korzystać. Zwróć uwagę na umieszczenie logotypu Twojej marki w klipach, aby widz mógł z łatwością skojarzyć z nią oglądaną treść.