Paczki do Polski

Wiele osób twierdzi, że paczki nadawane z Anglii do Polski są drogie. Jest to mit, z którym warto się rozprawić. Korzystając z naszej strony, za taką przesyłkę zapłacicie naprawdę niewiele. O czym jeszcze warto pamiętać?

Tanie paczki do Polski

Wiele osób mieszkających w Wielkiej Brytanii chce zachować kontakt ze swoimi krewniakami w Polsce. Czasem nie możemy przyjechać do kraju, a chcemy – na przykład – wysłać ważnej dla nas osobie prezent na urodziny, możemy nadać go właśnie kurierem. Trzeba jednak wiedzieć, jak się za to zabrać.

Samodzielne analizowanie ofert wszystkich przewoźników to bardzo czasochłonne zajęcie. Choćby z tego względu warto zaufać firmom pośredniczącym, które w jednym miejscu dają natychmiastowy, szybki podgląd do cen wszystkich dużych sieci kurierów, którzy transportują przesyłki do Polski z UK. Jesteśmy takim właśnie serwisem, który pomaga oszczędzać nie tylko czas, ale i pieniądze.

W procesie rejestracji wymagane są tylko podstawowe dane, które są niezbędne do szybkiego nadania paczki. Nie gromadzimy zbędnych danych, a regulamin serwisu jest pomyślany w taki sposób, by jak najbardziej szanować prywatność klienta od początku realizacji zamówienia aż po wygenerowanie dokumentów przewozowych.

Jak długo trwa transport paczki do Polski?

Przyjmuje się, że przesyłka dotrze do adresata w 3-5 dni roboczych. Zależy to od wielu zmiennych, wliczając w to godzinę nadania paczki,  czas odebrania jej przez kuriera, bliskość magazynu przeładunkowego, a nawet dzień tygodnia, w jakim nadamy przesyłkę. Jeśli korzystamy ze standardowej usługi i skupiamy się na tym, by przesyłka była jak najtańsza, to najlepiej jest nadać ją na początku tygodnia.

Tania paczka do Polski powinna dotrzeć dość szybko, jednak jeśli zależy nam zwłaszcza na czasie, wskazanym jest skorzystanie z przesyłek ekspresowych. Takie zlecenia są realizowane w 24 godziny. Jeśli więc przesyłka skrywa bardzo ważną zawartość, warto wiedzieć, że część firm kurierskich oferuje taką usługę. Jej koszt jest jednak wyższy niż w przypadku standardowej przesyłki Anglia – Polska.

Przesyłki do Polski – tych towarów lepiej nie wysyłać

Traktat z Schengen, a także umowy między poszczególnymi państwami bardzo dokładnie określają towary, których nie wolno wysyłać kurierem. Na liście są między innymi nasiona, rośliny, substancje, które mogą spowodować uszkodzenia innych paczek, środki wybuchowe i materiały pirotechniczne, a także weksle i gotówka.

Wieloma obostrzeniami objęte są leki. Jest to bardzo trudny do jednoznacznej analizy temat. Można wyjść z założenia, że lek receptowy powinien być transportowany w odpowiednich warunkach. Szczególnie ważna jest temperatura i wilgotność. W razie niespełnienia tych norm lekarstwo może utracić swoje właściwości, a czasem nawet zaszkodzić.

Lekarz wypisujący receptę powinien zostać poinformowany o tym, że dany lek jest przeznaczony dla osoby przebywającej poza krajem, by szybko mógł ustalić, czy dany specyfik jest w innym państwie – w tym przypadku w Polsce – dopuszczony do obiegu. Nadanie zawartości, która jest niezgodna z regulaminem przewoźnika, może skutkować zatrzymaniem paczki i narażeniem nas na poważne konsekwencje.

Ile mogą ważyć paczki z Anglii do Polski?

Wiele sieci kurierskich stawia znak „stop” przy wadze, która przekracza 30 kg. Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, czy gabaryty mieszczą się w normach, jest wpisanie ich w formularzu na naszej stronie. Jeśli okażą się one niezgodne z wytycznymi kuriera transportującego paczki do Polski, można zgłosić ją jako przesyłkę niestandardową.

Należy pamiętać też o tym, że w punkcie przeładunkowym wszystkie paczki są sprawdzane pod kątem gabarytów. Jeśli kurier zauważy rozbieżności, to może odmówić transportu paczki lub obciążyć zlecającego, który podał nieprawdziwe gabaryty kwotą dopłaty.

Jak sprawdzić status przesyłki z Anglii do Polski?

Wszystkie informacje o paczce, która zmierza do Polski z UK, można zobaczyć na naszej stronie. Wystarczy wkleić numer swojego zamówienia, a po chwili będziecie mogli zapoznać się z ostatnimi danymi o zamówieniu. W zależności od wybranej firmy kurierskiej czasem istnieje też możliwość bezpośredniego kontaktu z kurierem, by dopasować godziny doręczenia paczki do odbiorcy. Nie jest to jednak regułą.